piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Judocanii din Bălți au câștigat medalii la un turneu internațional de judo

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți felicită elevii școlii specializate „B. Petuhov” pentru realizările remarcabile la turneul internațional de judo! Sportivii au obținut 2 medalii de aur și 1 medalie de bronz:

    • Vadim Roșca (90 kg) – aur
    • Egor Koseric (81 kg) – aur
    • Ivan Tolcaci (66 kg) – bronz

    Suntem mândri de succesele voastre și vă mulțumim pentru reprezentarea demnă a orașului nostru pe arena internațională. Exprimăm recunoștință specială antrenorilor: Ghenadie Meleașchevici, Viorel Midrigan, Iulian Piaticovschi și Valeriu Meleașchevici pentru profesionalismul și contribuția lor la dezvoltarea judo-ului!

    Le dorim sportivilor noi victorii și realizări!

    Leave a Reply