În municipiul Bălți a fost instituit lunarul de salubrizare și amenajare a orașului
În cadrul ședinței cu administratorii întreprinderilor municipale, viceprimarul municipiului Bălți, Vitalii Balan, a reamintit că în perioada 16 martie – 30 aprilie în oraș este instituită luna de salubrizare și curățenie sanitară.
În acest context, agenții economici, locuitorii municipiului și persoanele juridice sunt îndemnați să participe activ la acțiunile de salubrizare, contribuind la menținerea unui mediu curat și ordonat.
Primăria municipiului Bălți face apel către toți cetățenii să dea dovadă de responsabilitate civică și, prin efort comun, să facem orașul nostru mai curat și mai plăcut pentru toți.











