piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Guvernul a luat în considerare pretențiile Primăriei municipiului Bălți în legătură cu închiderea podurilor

    //
    Categories

    După o lună de solicitări insistente din partea Primăriei municipiului Bălți, Administrația de Stat a Drumurilor va instala indicatoare suplimentare la intrarea în oraș. Aceste indicatoare vor fi montate imediat după coordonarea cu poliția.

    De asemenea, la cererea primăriei, înainte de închiderea pentru reparații a celui de-al doilea pod (de lângă „BAM”), va fi construită un drum de ocolire.

    Totodată, structura guvernamentală a respins inițiativa primarului A. Petkov privind construirea unei treceri temporare pe calea ferată sub primul pod.

     

    Leave a Reply