Expoziție de artă „Plimbarea în pădure” la Bălți
🔵 Primăria municipiului Bălți invită locuitorii și oaspeții orașului să viziteze expoziția de lucrări „Plimbarea în pădure – o poveste în culori și imaginație”.
🎨 Expoziția reunește creațiile elevilor Școlii de Arte Plastice pentru copii din municipiu, clasele I „D”, III „B” și IV „E”, filiala „Dacia”, sub îndrumarea profesoarei Anjela Alexeeva.
✅ Lucrările expuse reflectă viziunea artistică a copiilor asupra naturii, transpunând pădurea într-un univers plin de culoare, emoție și imaginație.
📚 Expoziția poate fi vizitată la Biblioteca Municipală „Eugeniu Coșeriu”, Filiala nr. 1 (str. Bulgară, 100). Vă așteptăm cu drag să descoperiți această frumoasă incursiune artistică.



















