piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Ești tânăr/ă și îți dorești să faci parte din echipa care dezvoltă comunitatea municipiului Bălți?! Adunarea generală a tinerilor

    //
    Categories

    Te invităm să participi la Adunarea generală a tinerilor din 30 ianuarie 2020!

    În conformitate cu Strategia Națională de dezvoltare a sectorului de Tineret (2016-2020) și Planul municipal de acțiuni privind implementarea acestuia (2019-2022), Secția Tineret și Sport din cadrul Direcției Învățământ, Tineret și Sport și Centrul de Resurse pentru Adolescenți și Tineret „CRAT”, anunță desfășurarea „Adunării generale a tinerilor din municipiul Bălți”. 

    Adunarea generală a tinerilor are drept scop consitituirea Consiliului Municipal al Tinerilor din mun. Bălți ”CMT Bălți”, cu următoarele obiective:

    • Informarea tinerilor despre etapele de creare a ”CMT Bălți”;
    • Familiarizarea tinerilor despre funcțiile ”CMT Bălți”;
    • Formarea Comisiei Electorale, care va organiza/desfășura/monitoriza procesul de constituire a ”CMT Bălți” – (alegerea Comisiei electorale va avea loc în direct la Adunarea generală)

    Cînd? ––30 ianuarie  2020

    Unde? –– Primăria municipiului Bălți, bir. 101

    Ora? –– 15:00

    Cine?––Toți tinerii cu vârsta cuprinsă între 14-35 ani din municipiul Bălți, satul Elizaveta și satul Sadovoe.

    Leave a Reply