piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți au obținut 10 medalii la Campionatul Deschis al României

    //
    Categories

    La Campionatul Deschis al României, care a avut loc pe 6 aprilie în orașul Galați, au participat aproximativ 250 de sportivi.

    În urma competițiilor, elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din Bălți au cucerit 10 medalii la două discipline: karate kyokushinkai și kickboxing.

    Karatiștii care au devenit campioni și premianți sunt:

    • Medalii de aur la categoriile lor de greutate și vârstă: Bejenari Matei, Evstratiev Daniil, Manoil Victor, Molceanu Maxim, Molceanu Daniel, Pârlui David.
    • Medalii de argint: Bodarev Maxim, Jacota-Dragan Daniil, Tonu Nichita.

    Campion la competițiile de kickboxing a devenit Crudu David.

    Felicităm elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți și antrenorul lor Ion Brițchi pentru rezultatele remarcabile obținute și le dorim noi realizări sportive și cât mai multe victorii!

    Leave a Reply