piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Duminică, 11 mai, la Bălți, binele s-a transmis din mână în mână.

    //
    Categories

    Cu ocazia celei de-a 10-a ediții a Zilei Faptelor Bune, organizată de Centrul Republican al Voluntarilor, voluntarii Primăriei municipiului Bălți au adus în stradă un coș plin de fapte bune.

    Fiecare trecător a fost invitat să extragă la întâmplare o faptă bună, o provocare simplă, dar cu impact, un gest de bunătate care poate schimba ziua cuiva. În schimb participanții au primit un mic cadou simbolic, un semn de recunoștință pentru dorința de a face bine.

    Această zi ne-a reamintit că faptele bune nu costă, dar valorează enorm. Mulțumim tuturor celor care s-au alăturat inițiativei și au ales să dăruiască din timpul și energia lor pentru a aduce un zâmbet în comunitate!

    Leave a Reply