piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Delegația municipiului Bălți, condusă de Primarul Alexandr Petkov, a efectuat o vizită oficială în orașul bulgar Plevna și a discutat despre inițierea procedurii de înfrățire între Bălți și Plevna

    //
    Categories

    Primarul Alexandr Petkov a anunțat pe pagina sa de Facebook despre inițierea procedurii de stabilire a relațiilor de înfrățire între municipiul Bălți și orașul Plevna.

    „Delegația orașului nostru a vizitat orașul bulgar Plevna, cu ocazia Zilei Orașului.

    Împreună cu colegul meu, Primarul orașului Plevna, dr. Valentin Hristov, am vorbit despre proiecte, despre dezvoltarea urbană, dar cel mai important — am simțit cât de apropiați suntem în spirit.

    Mai mult, am convenit să inițiem procedura de înfrățire între Bălți și Plevna.”, a subliniat primarul.

    Alexandr Petkov a mulțumit, de asemenea, administrației orașului Plevna „ospitalitatea caldă, pentru sinceritate și pentru sufletul bulgăresc care nu poate fi trecut cu vederea” și și-a exprimat încrederea într-un parteneriat trainic și de lungă durată între orașele noastre.

    Leave a Reply