Dans în aer liber pentru toți – seratele estivale continuă la Bălți
Astăzi, 24 mai 2025, Piațeta „Vladimir Vîsoțki” din Parcul Central „Mihai Volontir” a fost din nou animată de ritmurile muzicii și energia dansului în cadrul unei noi ediții a seratelor estivale de dans, desfășurate sub genericul „В вихре танца”.
Evenimentul, organizat de Primăria municipiului Bălți prin Direcția Cultură, a oferit locuitorilor de toate vârstele momente de relaxare, voie bună și interacțiune într-un cadru prietenos și vibrant. Atmosfera plină de entuziasm a unit comunitatea în pași de dans, promovând totodată valorile culturale și sociale.
Următoarea seară de dans va avea loc pe 31 mai 2025, între orele 17:00 – 20:00, în aceeași locație – Piațeta „Vladimir Vîsoțki”.





















