piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Continuă campania de înverzire a municipiului Bălți

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți informează că lucrările de înverzire a orașului continuă. Angajații ÎM „Amenajarea teritoriului și spații verzi” desfășoară acțiuni active de plantare a arborilor în diferite zone ale municipiului.

    Pe str. Nicolae Iorga au fost plantați 33 de tei. Aceste plantații nu doar vor înfrumuseța zona, ci vor contribui și la îmbunătățirea calității mediului din oraș.

    Primăria municipiului Bălți îndeamnă locuitorii să protejeze copacii plantați și să mențină curățenia în zonele publice.

    Leave a Reply