piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • „CONSUM-EXPO”, la cea de-a XXVI-a ediție (reînnoit)

    //
    Categories

    Conform dispoziției primarului municipiului Bălți nr. 180 din 18.09.2020, se anunță organizarea, în comun cu filiala Bălți a Camerei de Comerț și Industrie, expo-târgului „CONSUM-EXPO” la cea de-a XXVI-a ediție.

    Târgul se va desfășura în perioada 07- 09 octombrie 2020, de la orele 08:00 până la orele 17:00, în piața Vasile Alecsandri.

    Activitatea de comerț în cadrul expo-târgului se va desfășura fără notificări de inițiere a activităților de comerț.

    Scopul urmărit de organizatorii târgului este de a susține sectorul întreprinderilor mici și mijlocii din municipiul Bălți și de a promova producătorii autohtoni.

    Comercianții se obligă să execute în mod obligatoriu respectarea normelor pentru combaterea răspândirii infecției COVID-19:

    -să asigure deținerea mijloacelor individuale de protecție pentru vânzători (măști de protecție, mănuși, substanțe dezinfectante);

    -să plaseze vizibil la locul de comerț soluții dezinfectante pentru mâini pe bază de alcool;

    -să respecte distanța de minim 3 metri între locurile de comerț și distanța socială de minim 1,5 metri între cumpărători, inclusiv și alte cerințe sanitar-epidemiologice.

    Leave a Reply