piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Concertul grandios „Inima Nordului cântă”, dedicat Zilei orașului Bălți, a oferit locuitorilor și oaspeților municipiului emoții de neuitat

    //
    Categories

    Concertul de seară „Inima Nordului cântă”, organizat cu sprijinul lui Renato Usatîi în cadrul sărbătorii Zilei orașului, a reunit locuitorii și oaspeții municipiului Bălți. Concertul a fost deschis de colectivele vocale și de dans din municipiul nostru, ale căror momente artistice au dat tonul festivității.

    Programul concertului a continuat cu evoluția unor interpreți renumiți din orașul și țara noastră – LUME, DORA SHOW, THE URS, Iuliana Beregoi – ale căror hituri au umplut publicul cu emoții pozitive și o atmosferă de sărbătoare.

    Punctul culminant al serii a fost mult așteptata prestație a legendarei trupe Boney M. Liz Mitchell a electrizat scena bălțeană cu hituri cunoscute în întreaga lume. Inimile locuitorilor capitalei nordului au cântat de bucurie și entuziasm.

    Concertul s-a încheiat cu un spectacol de artificii – un moment impresionant prin frumusețea sa, care a oferit bălțenilor și oaspeților municipiului clipe de neuitat!

    Leave a Reply