piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Boxerii din Bălți – 9 medalii la turneul internațional „CUPA VARNIȚA 2025”

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări echipei de box a Școlii Sportive Specializate nr. 1 pentru rezultatele remarcabile obținute la turneul internațional de box „Cupa Varnița – 2025”, desfășurat în perioada 21–24 mai 2025 în localitatea Varnița, raionul Anenii Noi.

    La competiție au participat circa 100 de tineri sportivi din Moldova (Bălți, Chișinău, Tiraspol, Bender, Orhei, Dubăsari, Cahul, Ceadîr-Lunga, Anenii Noi) și din Ucraina. Sportivii din Bălți au demonstrat excelență și un caracter de luptători adevărați, cucerind 9 medalii în categoriile lor de vârstă și greutate:

    ? Aur:

    • Staver Arteom
    • Lecari Timur
    • Gabaev Bogdan

    ? Argint:

    • Postoronca Arcadie
    • Cеrnîi Arsenii

    ? Bronz:

    • Nenița David
    • Ferfețchii David
    • Pogor Damian
    • Vartic Catalin

    Tinerii boxeri au fost pregătiți de antrenorul emerit al Republicii Moldova Igor Cernencov și antrenorul Vadim Maximciuc.

    Primăria municipiului Bălți felicită sportivii, antrenorii și părinții acestora pentru implicare, disciplină și dedicare, dorindu-le mult succes în competițiile viitoare și noi victorii pentru Bălți!

    Leave a Reply