piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Baschetbalistele de la ŞSS 1 BASCO Bălți – vicecampioane naționale la Campionatul Republicii Moldova, ediția 2024/2025

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări echipei feminine de baschet ŞSS 1 BASCO, care a obținut medaliile de argint în cadrul Campionatului Național de Baschet al Republicii Moldova, sezonul 2024/2025.

    Duminică, 15 iunie 2025, s-au încheiat meciurile finale PlayOFF, unde baschetbalistele noastre au demonstrat curaj, determinare și spirit de echipă exemplar în confruntările cu echipa ASEM din Chișinău. În urma celor trei meciuri decisive, reprezentantele municipiului Bălți au ocupat onorabilul loc II.

    Suntem mândri că în topul celor mai buni cinci jucători ai campionatului se regăsesc și două sportive din Bălți:

    • 🏀 Anastasia Fedun
    • 🏀 Irina Nebesnaia

    Felicităm cu acest rezultat remarcabil întreaga echipă și pe antrenorul lor dedicat, Mihail Ivanovici Fustii, dorindu-le noi succese și performanțe de aur în viitor!

    Primăria municipiului Bălți susține dezvoltarea sportului local și performanțele tinerilor noștri talentați!

    Leave a Reply