piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Angajații Primăriei municipiului Bălți au participat la acțiunea municipală de salubrizare

    //
    Categories

    În cadrul acțiunii municipale de salubrizare inițiate de Primăria municipiului Bălți, angajații instituției s-au alăturat activităților de curățenie organizate în diferite zone ale orașului.

    Astăzi, colectivul Primăriei municipiului Bălți a desfășurat lucrări de salubrizare în fâșiile forestiere de la intrarea în oraș, unde au fost colectate si evacuate deșeurile de pe acest teritoriu. Acțiunea face parte din eforturile de îmbunătățire a aspectului orașului după sezonul rece și de menținere a unui mediu curat pentru toți locuitorii.

    Curățenia orașului începe cu exemplul nostru. Prin implicarea directă arătăm că ne pasă de Bălți și de mediul în care trăim. Îi îndemnăm pe toți locuitorii orașului să se alăture acțiunilor de salubrizare și să contribuie, fiecare în măsura posibilităților, la menținerea curățeniei.

    Primăria municipiului Bălți mulțumește tuturor celor care s-au implicat în această acțiune și încurajează cetățenii, agenții economici și instituțiile să participe în continuare la activitățile de salubrizare organizate în oraș.

    Leave a Reply