piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • A avut loc ședința Colegiului Consultativ al Oficiului Teritorial Balți al Cancelariei de Stat a RM

    //
    Categories

    Pe data de 29 aprilie 2025, la sediul Oficiului teritorial Bălți al Cancelariei de Stat a avut loc ședința ordinară a Colegiului Consultativ, constituit în municipiul Bălți. Evenimentul a reunit reprezentanți ai autorităților publice locale și ai structurilor desconcentrate ale statului, pentru a aborda subiecte de actualitate privind protecția copilului, serviciile sociale și implementarea hotărârilor anterioare.

    Primăria municipiului Bălți a fost reprezentată de Irina Smirnova, șefă a Direcției-serviciul de presă și purtătoare de cuvânt a instituției.

    În cadrul ședinței au fost analizate mai multe teme importante, printre care:

    • reintegrarea persoanelor revenite din străinătate;
    • respectarea prevederilor legale privind munca minorilor;
    • asigurarea prestațiilor sociale;
    • implementarea hotărârilor anterioare ale Colegiului.

    Leave a Reply