Rezultatele judocanilor din Bălți la turneul internațional din Grecia
Elevii Școlii Sportive Specializate „B. Petuhov” au obținut rezultate remarcabile la turneul internațional de judo desfășurat în Grecia, reprezentând cu demnitate municipiul Bălți și Republica Moldova.
Dând dovadă de o pregătire excelentă, măiestrie sportivă și dorință de a învinge, judocanii din mun. Bălți au cucerit 8 medalii: 3 de aur, 2 de argint și 3 de bronz.
Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat Iuhnevici Maxim, Iuhnevici Stanislav și Corbu Daniel.
Medalii de argint au obținut Dociu Andrei și Eremciuc Dumitru.
Medaliați cu bronz au devenit Sochirca Nichita, Ciumac Maxim și Isac Andrei.
Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări elevilor Școlii Sportive Specializate „B. Petuhov” și antrenorului lor, Iulian Peaticovschi, pentru evoluția excepțională la turneul internațional de judo din Grecia și le dorește sportivilor noi succese, performanțe remarcabile și noi podiumuri cucerite sub îndrumarea profesionistă a antrenorului.











