piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • ÎM „AT și SV” a fost însărcinată să asigure salubrizarea teritoriilor orașului și în zilele de weekend

    //
    Categories
    ✅ În cadrul ședinței cu administratorii întreprinderilor municipale, viceprimarul municipiului Bălți, Vitalie Balan, s-a adresat reprezentantului ÎM „AT și SV” cu solicitarea de a intensifica controlul asupra stării sanitare a orașului și de a asigura salubrizarea teritoriilor aflate în gestiune și în zilele de weekend – sâmbăta și duminica.
    🧹☝️„Orașul trebuie să rămână curat și îngrijit în permanență. Bălțenii au dreptul la un mediu confortabil și bine întreținut”, a subliniat viceprimarul.
    🔵 Primăria municipiului Bălți atrage atenția tuturor serviciilor de profil asupra necesității de a menține ordinea pe străzi, în scuaruri, parcuri și alte spații publice. Lucrările de salubrizare trebuie efectuate regulat și la un nivel calitativ înalt.
    ✅ Administrația municipiului Bălți va continua să monitorizeze executarea lucrărilor ce țin de starea sanitară a orașului.

    Leave a Reply