Viceprimarul a solicitat întreprinderilor municipale să finalizeze lucrările de cosire a ierbii în oraș
Viceprimarul municipiului Bălți, Vitalie Balan, a dat indicații întreprinderilor municipale responsabile să finalizeze până vineri, 14 iunie 2025, lucrările de cosire a ierbii pe toate terenurile prevăzute din oraș.
În aceeași zi, viceprimarul va efectua personal un control prin diferite sectoare ale municipiului pentru a verifica modul de îndeplinire a sarcinii.
Serviciile municipale sunt obligate să asigure curățenia și îngrijirea spațiilor verzi pentru a crea un mediu confortabil și sigur pentru locuitorii și oaspeții orașului.











