Locul II pentru „ŞSS1 BC BASCO” în Campionatul Republicii Moldova
Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări echipei feminine de baschet „ŞSS1 BC BASCO” pentru clasarea pe locul II în Campionatul Republicii Moldova la categoria senioare!
În meciul decisiv al finalei, disputat pe 31 mai 2025 în cadrul complexului sportiv Arena Chișinău, echipa noastră a cedat în fața formației ASEM din Chișinău și a obținut medaliile de argint ale competiției naționale.
Performanțe remarcabile au înregistrat:
- ? Irina Nebesnaia
- ? Olga Țugui
- ? Anastasia Fedun
- ? Valeria Crișmari
Primăria municipiului Bălți aduce mulțumiri antrenorului Mihail Fustii și întregii echipe pentru dăruirea, profesionalismul și reprezentarea onorabilă a orașului pe arena sportivă republicană.
Le dorim fetelor noastre mult succes în sezonul următor și noi victorii la cel mai înalt nivel!

















