piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • „Istorii grafice” – expoziția de grafică a pictorului Nicolae Ghibalenco, va fi inaugurată la Bălți

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți, în cadrul Zilelor municipiului, invită publicul larg la vernisajul expoziției personale de grafică „Istorii grafice”, a pictorului Nicolae Ghibalenco.

    Expoziția va fi inaugurată pe 21 mai 2025, la ora 12:00, la Pinacoteca „Antioh Cantemir”.

    Evenimentul reprezintă o ocazie deosebită de a descoperi creațiile unui artist local remarcabil, prin lucrări grafice ce surprind sensibilitatea, umorul și profunzimea observației vizuale.

    ? Expoziția va rămâne deschisă publicului și în următoarele zile, oferind tuturor iubitorilor de artă posibilitatea de a o vizita într-un cadru liniștit și inspirant.

    Leave a Reply