piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • În atenția bălțenilor! Începând cu ziua de mâine, 17 aprilie 2025, se finisează sezonul de încălzire

    //
    Categories

    Începând cu data de 17 aprilie 2025, pe teritoriul municipiului Bălți, inclusiv în satele Elizaveta și Sadovoe, se încheie sezonul de încălzire 2024–2025. Dispoziția corespunzătoare nr. 149 a fost semnată astăzi de către Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov.

    Conform actului emis, s-a pus în sarcina conducătorilor întreprinderilor și instituțiilor de a finaliza sezonul de încălzire 2024-2025 și de a efectua lucrări de conservare a rețelelor termice pentru perioada de vară.

    Leave a Reply