Turneul Municipal la dame, dedicat Zilei Limbii Române: strategii câștigătoare și spirit competitiv
În cadrul sărbătorii „Ziua Limbii Române”, la Bălți are loc Turneul Municipal la dame. Competițiile s-au desfășurat în Școala Sportivă Specializată nr. 2, unde participanții și-au demonstrat măiestria și au pus în aplicare strategii câștigătoare.
La turneu a dominat spiritul competitiv, meciurile fiind interesante și pline de intensitate. Acest eveniment sportiv a fost organizat cu scopul de a marca într-un mod activ și deosebit sărbătoarea Zilei Limbii Române și de a promova jocul de dame ca disciplină sportivă.
Turneul Municipal la dame de la Bălți a devenit o adevărată sărbătoare a sportului intelectual. Primăria municipiului Bălți adresează mulțumiri participanților, antrenorilor și organizatorilor pentru partidele spectaculoase și pentru contribuția adusă la reușita acestui eveniment!





















