piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Trei pedagogi din Bălți – câștigători ai etapei republicane a concursului „Pedagogul anului 2020”

    //
    Categories

    Concursul „Pedagogul anului” este o bună tradiție încă din anul 2007. De-a lungul a 13 ani, profesorii, învățătorii și educatorii din municipiul Bălți ocupă locuri premiante la acest concurs. Și în acest an pedagogii noștri s-au ales cu două locuri de gradul I și un loc de gradul III și anume:

    Premiul I și titlul „Profesorul anului” – Bețișor Rodica, profesoară de fizică, Instituția Publică „Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”” din mun. Bălți, grad didactic superior;

    Premiul I și titlul „Învățătorul anului” – Balea Olga, învățătoare, Instituția Publică „Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”” din mun. Bălți, grad didactic doi; (la moment activează la filiala Bălți a Liceului Teoretic „Orizont”)

    Premiul III – Placunova Oxana, educatoare, Instituția de educație timpurie nr. 34 „Rândunica”, mun. Bălți, grad didactic doi.

    Leave a Reply