piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Tinerii talentați din Bălți au reprezentat cu succes orașul nostru la Festivalul Florilor din Timișoara!

    //
    Categories

    Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, a anunțat că, pentru al doilea an consecutiv, copiii din orașul nostru au participat la Festivalul Florilor în Orașul Florilor, organizat de Fundația Județeană pentru Tineret din Timișoara.

    👉 La această ediție au evoluat 10 soliști și 7 conducători de cercuri din cadrul Centrului de Creație pentru Copii „M. Blanc”, precum și colectivul coregrafic „Imperiu” al Palatului Municipal de Cultură.

    🌟 Copiii s-au întors acasă cu diplome și premii binemeritate, fiind apreciați de juriu și de publicul timișorean.

    Primăria municipiului Bălți a susținut participarea lor, asigurând transportul și cheltuielile de cazare pentru copii și pedagogii lor.

    Felicităm cu sinceritate toți participanții și profesorii lor pentru dăruire și talent! Vă mulțumim că promovați numele Bălțiului peste hotare!

    Leave a Reply