piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Tinerii sportivi din Bălți – printre premianții primei etape a Campionatului pe Echipe al Republicii Moldova la tenis de masă

    //
    Categories

    Pe 8 februarie 2025, în satul Avdarma (UTA Găgăuzia), a avut loc prima etapă a Campionatului pe Echipe al Republicii Moldova la tenis de masă, categoria de vârstă 2012 și mai mici.

    Sportivii secției de tenis de masă ai ȘSS nr. 1 din municipiul Bălți au obținut rezultate remarcabile:
    La fetelocul I a fost ocupat de Maria Coroliuc (Bălți) împreună cu Andreea Prohorovici (Strășeni).
    La băiețilocul III a fost obținut de Alexandru Savciuc (Bălți) și Alex Mițic (Sângerei).

    Primăria municipiului Bălți felicită tinerii sportivi pentru performanțele lor și le dorește succes în competițiile viitoare!

    Leave a Reply