Tenismenii din Bălți au cucerit 6 medalii la turneul republican Super Cup ATTP – Summer 2025
Tenismenii din Bălți, elevi ai Școlii Sportive Specializate nr. 1, au reprezentat cu onoare municipiul nostru la turneul Super Cup ATTP – Summer 2025, desfășurat în perioada 9–10 august la Chișinău. În cadrul competiției, peste 100 de tenismeni din diferite categorii de vârstă din întreaga Republică Moldova și-au demonstrat măiestria și dorința de a obține victoria.
Elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți au arătat un nivel înalt de pregătire și au obținut 6 medalii la categoriile lor de vârstă.
Câștigătorii și premianții turneului:
- Medalii de aur: Leșcinscaia Inna și Delev Andreea
- Medalii de argint: Iacubenco Artemii și Zgardan Răzvan
- Medalii de bronz: Coroliuc Maria și Bufetov Ilia
Primăria municipiului Bălți felicită elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 și antrenorii lor pentru rezultatele remarcabile! Le dorim noi victorii sportive la competițiile naționale și internaționale!
















