piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Tenismenii din Bălți au cucerit 6 medalii la turneul republican Super Cup ATTP – Summer 2025

    //
    Categories

    Tenismenii din Bălți, elevi ai Școlii Sportive Specializate nr. 1, au reprezentat cu onoare municipiul nostru la turneul Super Cup ATTP – Summer 2025, desfășurat în perioada 9–10 august la Chișinău. În cadrul competiției, peste 100 de tenismeni din diferite categorii de vârstă din întreaga Republică Moldova și-au demonstrat măiestria și dorința de a obține victoria.

    Elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți au arătat un nivel înalt de pregătire și au obținut 6 medalii la categoriile lor de vârstă.

    Câștigătorii și premianții turneului:

    • Medalii de aur: Leșcinscaia Inna și Delev Andreea
    • Medalii de argint: Iacubenco Artemii și Zgardan Răzvan
    • Medalii de bronz: Coroliuc Maria și Bufetov Ilia

    Primăria municipiului Bălți felicită elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 și antrenorii lor pentru rezultatele remarcabile! Le dorim noi victorii sportive la competițiile naționale și internaționale!

     

    Leave a Reply