piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Succesul sportivilor din Bălți la turneul internațional de tir sportiv

    //
    Categories

    ✅ În perioada 8–9 noiembrie 2025, la Chișinău, s-a desfășurat Campionatul Deschis de tir sportiv al Clubului Sportiv al Armatei Naționale – un turneu internațional la care au participat sportivi din Bălți, Chișinău, Tiraspol și Iași.

    👉 Municipiul Bălți a fost reprezentat la campionat de o echipă de 11 sportivi ai Școlii Sportive Specializate nr. 1.

    🥇🥉Trăgătorii bălțeni au demonstrat măiestrie, precizie și concentrare, obținând 3 medalii de aur și 1 medalie de bronz la proba de tir cu pistolul pneumatic.

    🥇Printre juniori, medalii de aur au fost câștigate de Vladimir Andreichiuc și Xenia Komarovskaia.

    🥇La categoria cadeți, medalia de aur i-a revenit Anastasiei Moraru, iar 🥉Anastasia Paladii a obținut medalia de bronz.

    🔵🤝 Primăria municipiului Bălți felicită sportivii și antrenorii lor, Natalia Borovețkaia și Iurii Voscoboiev, pentru rezultatele remarcabile și meritate, dorindu-le în continuare mult succes, realizarea obiectivelor propuse și noi victorii spectaculoase!

    Leave a Reply