piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Sportivele din mun. Bălți – medaliate la turneul internațional de tenis de masă din România

    //
    Categories

    🔵 Primăria municipiului Bălți felicită elevele secției de tenis de masă a Școlii Sportive Specializate nr. 1 pentru evoluția remarcabilă și medaliile obținute la turneul internațional „Cup of Hopes Decathlon – România”, care s-a desfășurat în perioada 28–29 noiembrie 2025 în Dumbrăvița (România).

    🏓 Competiția a reunit peste 200 de tineri sportivi din România, Italia, Serbia, Ungaria, Ucraina și Moldova, care au concurat în mai multe categorii de vârstă: U9, U11, U13, U15 și U19.

    🏆 Conform rezultatelor finale, elevele secției de tenis de masă a Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți au cucerit 3 medalii: 2 de argint și 1 de bronz.

    Medaliatele turneului:

    • 🥈 Natalia Cucereavîi (U13);
    • 🥈 Nica Cocearvă (U9);
    • 🥉 Magdalena Ursu (U9).

    💐 Le dorim sportivelor noi succese, victorii și cât mai multe medalii în palmares, iar antrenorilor – sincere mulțumiri pentru pregătirea excelentă a echipei!

    Leave a Reply