piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Spectacolul „Морозко” a adus magia iernii pe scena Palatului Municipal de Cultură din Bălți

    //
    Categories

    Astăzi, 2 ianuarie 2026, în incinta IP Palatul Municipal de Cultură Bălți, a avut loc spectacolul „Морозко”, prezentat de cercul teatral „Andrieș” al Centrului de Creație pentru Copii „M. Blanc”.

    Spectacolul a adus pe scenă o cunoscută poveste de iarnă, interpretată cu sensibilitate și profesionalism de tinerii actori.

    Evenimentul s-a bucurat de aprecierea publicului, fiind parte a activităților culturale organizate în perioada sărbătorilor de iarnă, menite să promoveze creația artistică a copiilor.

    Primăria municipiului Bălți susține și încurajează dezvoltarea talentelor tinere, apreciind efortul profesorilor, coordonatorilor și copiilor implicați în realizarea acestui spectacol, care contribuie la viața culturală a municipiului.

    Leave a Reply