piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar, examinat la Guvern

    //
    Categories

    Proiectul de lege privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar a fost examinat la Guvern. Trecerea la sistemul unitar va reduce numărul de acte normative care stabilesc condițiile de salarizare, la bază fiind o singură lege. Astfel, va fi asigurat un sistem de salarizare transparent, echitabil, simplu de calculat și de gestionat, care va remunera performanța angajaților. Prim-ministrul Pavel Filip a solicitat ca proiectul de lege să fie definitivat într-un timp restrâns, după care să fie propus pentru consultări publice.

    Pentru detalii accesați
    Sursa: Direcţia comunicare şi protocol: [email protected]

    Leave a Reply