piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Să citim împreună. Întîlnirea scriitorului Aurelian Silvestru cu copiii bălţeni

    //
    Categories

    Întîlnirea scriitorului Aurelian Silvestru cu copiii bălţeni a avut loc în cadrul Campaniei Naţionale „Să citim împreună”, care este organizată de Ministerul Educaţiei, Culturii şi Cercetării al RM, Uniunea Scriitorilor din RM, Biblioteca Naţională pentru Copii „Ion Creangă” .

    Obiectivul principal al acestei Campanii este atragerea copiilor şi adolescenţilor la lectură şi promovarea cărţilor de valoare ale autorilor autohtoni.

    Pentru ediţa 2018 sunt propuse cărţile: Vasile Romanciuc „Lumina glasului lăuntric”, Aurelian Silvestru „Îngerii dispar în ploaie”.

    O întîlnire formidabilă, încununată de bunătate şi înţelepciune cu  elevii din cl. a 4„B” , a 4„E”, a 2„B”, L. T. „M. Eminescu”   la Biblioteca „Ion Creangă”, filiala Bibliotecii Municipale „Eugeniu Coşeriu” Bălţi.

    Leave a Reply