piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • S-a deschis expo-târgul „Târg de vară”, ediția a XVII-a, la Bălți

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți anunță deschiderea expo-târgului „Târg de vară”, ediția a XVII-a, organizat de Direcția comerț a Primăriei municipiului Bălți în comun cu Filiala Bălți a Camerei de Comerț și Industrie a Republicii Moldova.

    Evenimentul se desfășoară în perioada 3–5 iunie 2026, pe strada Independenței, reunind producători locali, întreprinderi mici și mijlocii, precum și agenți economici din diverse domenii.

    În cadrul expo-târgului, vizitatorii au posibilitatea de a achiziționa produse autohtone, articole artizanale și diverse bunuri, direct de la producători, într-un spațiu dedicat promovării economiei locale.

    Programul de activitate al unităților de comerț este zilnic, între orele 08:00 – 19:00.

    Primăria municipiului Bălți invită toți locuitorii și oaspeții orașului să viziteze expo-târgul și să susțină producătorii locali.

    Leave a Reply