piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primarul de Bălți, Alexandr Petkov, s-a întâlnit cu șeful Delegației Uniunii Europene

    Pe 19 mai 2024, înainte de deschiderea Orășelului European în municipiul Bălți, a avut loc o întâlnire între primarul orașului, Alexandr Petkov, și șeful Delegației UE în Moldova, Janis Mazeiks.

    În timpul întâlnirii au fost discutate aspecte cheie privind implementarea proiectelor de modernizare a infrastructurii urbane în Bălți. Primarul Alexandr Petkov a exprimat recunoștință profundă Uniunii Europene pentru sprijinul activ în diverse proiecte de infrastructură, precum și în inițiativele menite să îmbunătățească calitatea vieții locuitorilor orașului.

    Primarul orașului și ambasadorul UE și-au exprimat încrederea că eforturile comune vor continua să aducă rezultate pozitive și să contribuie la prosperitatea municipiului Bălți.

    Leave a Reply