piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primarul Alexandr Petkov s-a întâlnit cu ambasadoarea Franței, Dominique Waag

    //
    Categories
    🔵 Astăzi, 22 septembrie 2025, municipiul Bălți a fost vizitat de către ambasadoarea Franței în Republica Moldova, Dominique Waag.
    🇲🇩🤝🇫🇷În cadrul întrevederii, Alexandr Petkov și Dominique Waag au discutat despre proiecte sociale și de infrastructură, precum și despre oportunitățile de extindere a colaborării cu investitori francezi și cu orașe din Franța.
    🔵🤝 Primarul Alexandr Petkov a mulțumit ambasadoarei Franței, Dominique Waag, pentru vizită, a subliniat deschiderea municipiului Bălți pentru implementarea noilor proiecte orientate spre modernizare europeană și dezvoltare durabilă a orașului și și-a exprimat încrederea în consolidarea continuă a cooperării.

    Leave a Reply