piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primarul Alexandr Petkov i-a felicitat solemn pe locuitorii municipiului Bălți cu ocazia Zilei orașului și a depus flori, împreună cu bălțenii, la monumentul lui Ștefan cel Mare

    //
    Categories

    De Ziua orașului, primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, s-a adresat locuitorilor orașului cu un mesaj festiv de felicitare. În discursul său, el a subliniat importanța deosebită a acestei zile pentru toți bălțenii, menționând rolul esențial al cetățenilor, unitatea și coeziunea acestora în dezvoltarea și prosperitatea municipiului.

    După discursul festiv, a avut loc ceremonia solemnă de depunere a florilor la monumentul lui Ștefan cel Mare, la care au participat reprezentanți ai delegațiilor oficiale din Republica Azerbaijan, Republica Bulgaria, Republica Belarus, Federația Rusă, Japonia, Republica Franceză, Republica Polonia, România, Republica Turcia, Statele Unite ale Americii, Republica Kazakhstan, Georgia, Republica Portugheză, Republica Letonia.

    Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, alături de sute de cetățeni, reprezentanți ai misiunilor diplomatice, consilieri municipali, funcționari publici și toți cei care s-au alăturat celebrării acestei zile semnificative pentru Bălți, a depus flori la monumentul lui Ștefan cel Mare, în semn de respect față de trecutul istoric și tradițiile culturale ale țării noastre.

    Primăria municipiului Bălți adresează mulțumiri tuturor celor care au participat la acest eveniment festiv și au împărtășit cu bălțenii bucuria acestui moment deosebit!

    Leave a Reply