Primăria municipiului Bălți mulțumește pentru sprijinul acordat în contextul crizei apei potabile
În aceste zile dificile pentru municipiul Bălți, orice gest de solidaritate are o importanță deosebită.
Primăria municipiului Bălți aduce sincere mulțumiri fostului primar al municipiului, dlui Renato Usatîi, pentru sprijinul acordat comunității, constând în 30 de tone de apă potabilă.
În următoarele ore, 20 de tone de apă îmbuteliată vor fi distribuite în diferite zone ale orașului, cu implicarea consilierilor municipali din partea „Partidului Nostru”, pentru a ajunge la cât mai mulți locuitori afectați.
Alte 10 tone de apă vor fi direcționate către Spitalul Clinic Bălți, unde necesitatea este deosebit de acută.
Primăria municipiului Bălți apreciază această implicare și solidaritate, care contribuie la sprijinirea locuitorilor în această perioadă dificilă.












