Primăria municipiului Bălți invită locuitorii să participe la acțiuni ecologice
✅ Primăria municipiului Bălți invită locuitorii să se alăture acțiunilor ecologice care vor avea loc la data de 1 decembrie 2025 în municipiul nostru.
🌳 La ora 14:00 va avea loc o acțiune de plantare a arborilor în Parcul Central „M. Volontir”, iar la ora 15:00 se va desfășura o acțiune de salubrizare la Lacul Orășenesc.
👉 Invităm pe toți cei care doresc să contribuie la înverzirea și menținerea curățeniei în orașul nostru.












