piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primăria municipiului Bălți felicită locuitorii orașului cu ocazia Zilei Independenței Republicii Moldova

    //
    Categories

    Dragi bălțeni, stimați oaspeți ai orașului nostru!

    Primăria municipiului Bălți vă adresează cele mai sincere felicitări cu prilejul uneia dintre cele mai importante sărbători de stat – Ziua Independenței Republicii Moldova!

    La 27 august 1991, poporul nostru și-a afirmat dreptul incontestabil de a trăi liber, într-un stat suveran. Astăzi, la 34 de ani de la acel moment istoric, ne amintim cu mândrie de cei care au luptat pentru independență și aducem un omagiu tuturor celor care, prin muncă și devotament, au contribuit la consolidarea țării noastre.

    Independența nu este doar o alegere istorică, ci și o mare responsabilitate pentru viitor. Ea înseamnă respect față de tradiții și cultură, aspirație spre pace și stabilitate, dorința de a construi o țară modernă, puternică și prosperă.

    În această zi de sărbătoare, Primăria municipiului Bălți aduce mulțumiri fiecărui locuitor pentru aportul său la dezvoltarea orașului și a întregii Republici Moldova. Prin muncă, unitate și dragoste față de Patrie, putem transforma Moldova într-un stat în care merită să trăim, să muncim și să creștem copiii noștri.

    Fie ca Ziua Independenței să ne unească generațiile, să ne inspire pentru noi realizări și să ne întărească credința într-un viitor mai bun. Vă dorim sănătate, pace, fericire și prosperitate!

    La mulți ani, Republica Moldova!

    La mulți ani, dragi bălțeni!

    Leave a Reply