piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primăria municipiului Bălți a găzduit o discuție publică dedicată integrării europene și eficienței energetice

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți a găzduit astăzi, 28 octombrie 2025, discuția publică organizată în cadrul proiectului „Împreună construim viitorul eficient energetic al Moldovei în Uniunea Europeană”.

    Evenimentul a fost moderat de Victoria Neaga, expertă în domeniul integrării europene, și a inclus prezentarea „Ce este Uniunea Europeană și parcursul Moldovei spre UE. Beneficiile pentru comunități și fiecare persoană. De ce e importantă eficiența energetică”.

    La discuție au participat reprezentanți ai subdiviziunilor Primăriei municipiului Bălți, precum și membri ai societății civile, care au abordat importanța valorilor europene, a eficienței energetice și a dezvoltării durabile la nivel local.

    Leave a Reply