La ședința de astăzi, viceprimarul Vitalie Balan a atras atenția asupra încălcării graficelor de circulație a transportului public de către transportatorii privați.
„În regim de urgență în această săptămână este necesar să convocăm o ședință cu transportatorii privați, deoarece aceștia nu respectă graficele de circulație rutieră”, a subliniat viceprimarul.
Primăria mun. Bălți consideră prioritară asigurarea cetățenilor cu servicii de transport de calitate și va insista ca transportatorii să respecte cu strictețe obligațiile privind rutele și orarele de circulație.