piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Pentru perioada consultărilor publice asupra proiectului bugetului municipal pentru a. 2022, s-a format un grup de lucru ad-hoc

    //
    Categories

    Ședința grupului de lucru ad-hoc va avea loc la data de 03 decembrie 2021, ora 1400, bir.101 din incinta Primăriei mun. Bălți. Grupul a fost creat prin dispoziția primarului nr. № 245 din 30.11.2021 (modificarea dispoziției nr. № 189 din 30.09.2021)

    Președintele grupului ad-hoc Ghenadie Șmulschii, viceprimarul mun. Bălți.

    Membrii:

    • Rusu Vera – șef al Direcției Generale financiar-economice;
    • Balan Vitalie – șef al Direcției juridice;
    • Iurcenco Olga – șef adjunct al Direcției învățământ, tineret și sport;
    • Loris Maria – șef al Direcției cultură;
    • Munteanu Veronica – șef al Direcției Generale asistență socială și protecția familiei;
    • Zincovschii Veaceslav – șef al Direcției gospodărie comunală;
    • Rodiucova Feodora – șef al Secției sănătate;
    • Craevscaia-Derenova Cristina – președintele CCS pentru activități economico-financiare:
    • Cornieț Nicolai – președintele CCS pentru gospodărie municipală, administrarea bunurilor și protecția mediului;
    • Grițco Elena – președintele CCS pentru drept și disciplină;
    • Levcenco Marina – președintele CCS pentru educație, protecție socială și sănătate publică;
    • Negară Marina – președintele CCS pentru colaborare cu alte autorități, înfrățire, turism, culte și activități social-culturale.

    Vă reamintim că toate materialele privind proiectul bugetului sunt publicate aici.

    Leave a Reply