Pe scena Palatului Municipal de Cultură din Bălți a fost prezentat spectacolul „Сказки сквозь камни”
La 16 noiembrie 2025, în incinta Palatului Municipal de Cultură din Bălți, actorii studioului teatral „Dialog” (condus de Maria Nichitina) au prezentat publicului un spectacol emoționant – „Сказки сквозь камни”.
Eroii spectacolului sunt adolescenți care încearcă să-și găsească drumul, trecând prin durere și frică, și să descopere speranța. Fiecare „poveste” spusă de personaje este o destăinuire ce îndeamnă spectatorii la reflecție și empatie. Spectacolul a lăsat publicului un sentiment de speranță și credință în lumină.
Evenimentul a avut loc în cadrul Decadei Tineretului.






















