„Mărțișorul muzical” – un nou eveniment de suflet în cadrul Festivalului Internațional „Mărțișor – 2026”
Astăzi, 3 martie 2026, în municipiul Bălți, în cadrul Festivalul Internațional „Mărțișor – 2026”, a avut loc concertul „Mărțișorul muzical”, susținut de elevii Școala de Arte „C. Porumbescu” din Bălți.
Evenimentul s-a desfășurat la Casa de Cultură Polivalentă Bălți, unde tinerii artiști au oferit publicului un program variat, plin de sensibilitate, talent și emoție, dedicat sărbătorii primăverii.
Concertul a evidențiat nivelul înalt de pregătire al elevilor și profesionalismul cadrelor didactice, contribuind la promovarea valorilor culturale și artistice în comunitatea noastră.
Primăria municipiului Bălți felicită elevii și profesorii pentru prestația deosebită și le dorește noi succese pe scenele culturale locale și naționale.





















