Magia sărbătorilor a revenit la Bălți: 200 de copii au participat la serbări festive
❄️ În ajunul Anului Nou și al Crăciunului, în municipiul Bălți au avut loc serbări festive, la care au participat 200 de elevi din oraș. Evenimentele au fost desfășurate de Primăria mun. Bălți, Direcția Învățământ, Tineret și Sport, Liceul „A. Pușkin” și Liceul „V. Maiakovski”, în parteneriat cu Comunitatea Rusă din Bălți.
🎅🏻Invitatul principal al sărbătorii a fost Moș Crăciun, care, împreună cu Alba ca Zăpada și alte personaje de poveste, a vizitat copiii și le-a oferit bucurie, zâmbete și căldura spiritului de sărbătoare. Cei mici au participat cu entuziasm la jocuri, concursuri și activități interactive.
🎁 Fiecare copil a primit un cadou dulce — un gest ce a completat atmosfera magică atât de așteptată în această perioadă a anului.

























