piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Primăria Bălți a avut loc ședința Comisiei pentru siguranța circulației rutiere

    //
    Categories

    Astăzi, 16 mai 2025, la Primăria municipiului Bălți s-a desfășurat ședința Comisiei pentru siguranța circulației rutiere. Ședința a fost prezidată de primarul interimar Vitalie Balan.

    Pe ordinea de zi au fost incluse șase subiecte ce țin de:

    • organizarea circulației rutiere pe străzile orașului;
    • amenajarea trecerilor de pietoni;
    • instalarea indicatoarelor rutiere;
    • asigurarea securității în preajma instituțiilor educaționale și altor obiective publice;
    • solicitările cetățenilor și agenților economici privind amenajarea parcărilor și restricționarea accesului la terenurile adiacente.

    Primăria municipiului Bălți va continua să întreprindă măsuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de transport și crearea unui mediu urban confortabil și sigur.

    Leave a Reply