piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Biblioteca Municipală „E. Coșeriu” a avut loc un training de educație mediatică

    //
    Categories

    În sala de lectură a Bibliotecii Municipale „E. Coșeriu” s-a desfășurat un training de educație mediatică, la care au participat elevii Colegiului de Industrie Ușoară din municipiul Bălți. În cadrul trainingului s-a discutat rolul mass-media în formarea opiniei publice. De asemenea, participanții la acest eveniment informativ au aflat cât de important este să-și dezvolte gândirea critică.

    Pentru participanții trainingului au fost organizate activități de lucru în grupuri și jocuri care i-au ajutat să înțeleagă mai bine aspectele-cheie ale educației mediatice.

    Leave a Reply