La Bălți va avea loc seara de romanță „Poduri de romanță” cu participarea artiștilor din România
Primăria municipiului Bălți invită locuitorii și oaspeții orașului la seara de romanță „Poduri de romanță” – un eveniment muzical de neuitat cu participarea artiștilor din Moldova și România, laureați ai Festivalului Național de Romanțe „Crizantema de Aur”. Artiștii vor interpreta romanțe acompaniați de Orchestra de muzică populară „Folclor”.
Concertul „Poduri de romanță” va avea loc pe data de 12 decembrie, la ora 16:00, în Palatul Municipal de Cultură din Bălți.
Nu ratați ocazia de a vă bucura de frumusețea romanțelor în interpretări pline de emoție!











