La Bălți continuă lucrările de curățare a sistemului de canalizare pluvială
Întreprinderea Municipală „Direcția Reparații și Construcții Drumuri Bălți” desfășoară lucrări de curățare a canalizării pluviale pe teritoriul orașului.
Despre acest lucru a anunțat administratorul interimar al întreprinderii, Serghei Rubțov, în cadrul unei ședințe de lucru cu administratorii întreprinderilor municipale.
Aceste intervenții au drept scop asigurarea evacuării eficiente a apelor pluviale, prevenirea acumulărilor de apă și menținerea în stare bună a infrastructurii urbane.












