La Bălți continuă lucrările de construcție și reparație a drumurilor
⚒️ Primăria municipiului Bălți anunță că lucrările de reparație a drumurilor avansează conform planului de modernizare.
🔵 La inițiativa primarului Alexandr Petkov se construiește un drum nou din beton, cu trotuar.
👉 Edilul a menționat despre aceasta pe pagina sa de Facebook: „Cum am promis, anul acesta va fi construit drumul (cu trotuar!) până la Colegiul de Medicină. Astăzi, târziu seara, continuă lucrările de construcție a drumului pe acest segment. Construcția drumurilor din beton va continua la Bălți. Noi construim orașul!”.
🔵 Primăria continuă modernizarea infrastructurii, având ca prioritate calitatea și siguranța.















